Menu Zamknij

Chemiczne uszczelnianie instalacji CO – Poznań

chemiczne uszczelnienie instalacji co poznan

Chemiczne uszczelnienie instalacji CO (centralnego ogrzewania) jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym. Uszczelnienia tego typu mają wiele zalet wśród których należy wymienić:

  • szybki czas doszczelnienia (od 2 dni do 2-3 tygodni)
  • brak prac inwazyjnych związanych z kuciem posadzek lub ścian
  • ograniczenie kosztów remontu wnętrz i napraw hydraulicznych
  • możliwą „naprawę” (uszczelnienie) kilku przecieków poprzez jednokrotny zabieg chemiczny

Środki doszczelniające układy można bez problemu zakupić w internecie lub marketach, jednak jakość preparatów często jest wątpliwa. Środki chemiczne z marketów budowlanych różnią się składem od tych dostępnych do użytku profesjonalnego. Należy także zaznaczyć, że zabieg uszczelnienia chemicznego jest „drogą w jedną stronę” – jeśli wlejemy płyn do instalacji to częściowe uszczelnienie wycieku może spowodować brak możliwości późniejszej diagnostyki i lokalizacji awarii. W poniższym artykule wyjaśniamy na co zwracać uwagę przy zakupie środka chemicznego lub zamówieniu usługi uszczelnienia chemicznego instalacji.

Oferujemy usługi wykonania chemicznego uszczelnienia instalacji CO w rejonie miasta Poznań (dojazd do 100 km). Zachęcamy do kontaktu tel. 799 167 383.

Spadek ciśnienia w instalacji grzewczej

Podstawowym symptomem występowania nieszczelności instalacji grzewczej jest spadek ciśnienia. Należy przy tym zaznaczyć, że instalacja ogrzewania CO może wykazywać spadki ciśnienia zależne od temperatury wody w układzie. Pierwszym testem jaki powinniśmy wykonać to wyłączenie pieca (lub jego wygaszenie) a następnie uzupełnienie ciśnienia na tzw. „zimnej instalacji” (grzejniki nie powinny być ciepłe). Po uzupełnieniu ciśnienia odpowietrzmy układ i odczekajmy (zależnie od wycieku od 2 godzin do kilku dni) celem obserwacji spadku ciśnienia.

Jeśli ciśnienie obniża się pomimo wyłączonej instalacji układ na pewno jest nieszczelny. Jeśli ciśnienie jest stabilne należy zweryfikować kocioł i naczynie przeponowe a dopiero w dalszej kolejności poszukiwać wycieku na instalacji lokalu.

spadek cisnienia uszczelnianie instalacji co
Podstawowym symptomem występowania nieszczelności instalacji grzewczej jest spadek ciśnienia

UWAGA: Duży spadek ciśnienia na instalacji (pęknięta rura) nie powinien być uszczelniany chemicznie ponieważ płyn nie ma możliwości odtworzenia kształtu rur i zapewnienia prawidłowego przepływu. Wyciek taki jak na poniższym filmie nie jest możliwy do uszczelnienia chemicznego.

Wyciek jak na filmie lokalizujemy metodami nieinwazyjnymi (badanie termowizyjne, geofon, gaz znacznikowy) podczas naszych standardowych usług poszukiwania wycieków (więcej o naszej usłudze lokalizacji wycieku wody). Wyciek taki wymaga naprawy odkrywki i wymiany uszkodzonego fragmentu rury.

Małe spadki ciśnienia (poniżej 0,1-0,5 bar / doba) można uszczelnić chemicznie z wykorzystaniem specjalnych płynów wlewanych do instalacji.

Chemiczne uszczelnianie instalacji CO

Uszczelnienie chemiczne instalacji CO to skomplikowany proces nie ograniczający się tylko do „wlania” do obecnego układu płynu uszczelniającego. Skuteczne uszczelnienie to szereg czynności wymagający odpowiedniego przygotowania instalacji. Zasadą działania płynu jest stworzenie „skorupki” w miejscu wycieku. Uszczelnienie następuje zatem pod wpływem właściwej temperatury i kontaktu rury z powietrzem. Jeśli chcemy zwiększyć szansę uszczelnienia zabieg tego typu musi odbyć się z wykorzystaniem kompresora sprężonego powietrza.

Chemiczne uszczelnianie instalacji jest skuteczne tylko w kontakcie z powietrzem.

Aby wyjaśnić Państwu dlaczego dolanie płynu w 80% przypadków kończy się niepowodzeniem proszę zobaczyć poniższe zdjęcie – w miejscu wycieku pod posadzką może znajdować się znaczna ilość wody wokół rur lub beton a otuliny mogą być mocno zawilgocone.

Mokre ściany - wilgoć na ścianie przy podłodze
Na poniższym zdjęciu widoczna woda w warstwach posadzkowych (po skuciu płytek i wylewki). Płyn chemiczny w takim przypadku nie zadziała.

Oferta chemicznego uszczelnienia instalacji CO – Poznań

Oferujemy profesjonalne chemiczne uszczelnienie instalacji CO w okolicach miasta Poznań. Nasza autorska metoda opróżnienia i właściwego przygotowania instalacji pozwala na zyskanie pozytywnego rezultatu trwałej szczelności układów na poziomie do 80%. Do uszczelnień chemicznych używamy profesjonalne płyny obliczając dokładnie wymagane stężenie środka chemicznego do pojemności (ilości wody w instalacji). Ponadto nasi technicy zawsze wykonują szczegółowe oględziny instalacji, a jeśli to możliwe podejmują próbę bezinwazyjnej lokalizacji miejsca wycieku przed „zalaniem” układu.

chemiczne uszczelnianie instalacji co poznan

Chemiczne uszczelnienie instalacji CO – cena

Koszt prac hydraulicznych to 400-800 zł brutto plus koszty dojazdu i płynu chemicznego (płyny od 300 zł/litr).

chemiczne uszczelnienie instalacji co cena poznan
Do uszczelnienia używamy profesjonalnych płynów chemicznych

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego celem przedstawienia oferty – tel. 799 167 383.

Oceń artykuł

Ocena 5 / 5. Średnia ocen: 124

Brak ocen.

Zobacz także

Jeśli masz pytanie, napisz do nas. Odpowiemy możliwie szybko!