LOKALIZACJA WYCIEKU

zawilgocenie scian wewnetrzynch w mieszkaniu
LOKALIZACJA WYCIEKU

Zawilgocenie ścian wewnętrznych w mieszkaniu

ojawiające się na ścianach wewnętrznych mieszkania zawilgocenia są symptomem poważnych problemów. Wilgoci na ścianach nie powinniśmy bagatelizować ponieważ nie zniknie ona samoistnie (zwykle instalacje hydrauliczne same się nie uszczelnią), a długotrwałe zaniechania mogą prowadzić do konieczności większego remontu wnętrz i odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczenie.
chemiczne uszczelnienie instalacji co poznan
LOKALIZACJA WYCIEKUWILGOĆ W MIESZKANIU

Chemiczne uszczelnianie instalacji CO – Poznań

Środki doszczelniające układy można bez problemu zakupić w internecie lub marketach budowanych, jednak jakość preparatów często jest wątpliwa. Środki chemiczne z marketów różnią się składem od tych dostępnych do użytku profesjonalnego. Należy także zaznaczyć, że zabieg uszczelnienia chemicznego jest „drogą w jedną stronę” – jeśli wlejemy płyn do instalacji to częściowe uszczelnienie wycieku może spowodować brak możliwości późniejszej diagnostyki i lokalizacji awarii. W poniższym artykule wyjaśniamy na co zwracać uwagę przy zakupie środka chemicznego lub zamówieniu usługi uszczelnienia chemicznego instalacji.
jak sprawdzic szczelnosc instalacji wodnej w domu
LOKALIZACJA WYCIEKUWILGOĆ W MIESZKANIU

Jak sprawdzić szczelność instalacji wodnej w domu?

Sprawdzenie szczelności instalacji wodnej w naszym mieszkaniu jest kluczowe w lokalizacji wycieku wody oraz ustaleniu przyczyn mokrych ścian. Wstępną próbę szczelności można wykonać samodzielnie obserwując wskaźniki na wodomierzu, nie mniej przy profesjonalnej diagnostyce awarii i tak konieczne będzie powtórzenie pomiaru za pomocą specjalnej pompy i zegarów.
jak sprawdzic czy zalewam sasiada
LOKALIZACJA WYCIEKUWILGOĆ W MIESZKANIU

Jak sprawdzić czy zalewam sąsiada?

To bardzo stresująca chwila gdy przychodzi do nas sąsiad twierdząc że go zalewamy. Nie zawsze jednak formułowane zarzuty są trafne a wyciek rzeczywiście pochodzi od nas. W poniższym artykule opisano czynności kontrolne, których wykonanie ma na celu określenie rzeczywistego źródła wycieku (określenie czy to na pewno to my zalewamy sąsiada) oraz ocenę powagi sytuacji i koniecznych działań zaradczych celem zminimalizowania szkody.
szukanie przyczyny zalania koszty
LOKALIZACJA WYCIEKUWILGOĆ W MIESZKANIU

Szukanie przyczyny zalania – co robić przy zalaniu?

Szukanie przyczyny zawilgocenia lub wycieku wody nierzadko należy do zadań złożonych. Jest jednak sporo czynności jakie możemy wykonać samodzielnie w celu ograniczenia przyczyn występującego zalania. Po wstępnej diagnozie (zgodnie ze wskazówkami niniejszego artykułu) można skontaktować się z ubezpieczycielem lokalu celem zgłoszenia szkody i podjęcia działań profesjonalnych firm lokalizujących wycieki.
lokalizacja wycieku wody kamera termowizyjna
BADANIA TERMOWIZYJNELOKALIZACJA WYCIEKU

Lokalizacja wycieku – kamera termowizyjna

Popularnym urządzeniem kojarzącym się z możliwością wykrycia awarii z instalacji wodnych jest kamera termowizyjna. W tym artykule obalamy mity – kamera wcale nie stanowi urządzenia pozwalającego na skuteczne określenia źródła większości wycieków w Państwa domach. Wiele firm technicznych opiera swą diagnostykę wycieków jedynie o pomiary termowizyjne, a takie działania sprawdzają się tylko w małej części przypadków.
gaz znacznikowy lokalizacja wycieku wody
LOKALIZACJA WYCIEKU

Gaz znacznikowy – lokalizacja wycieku wody

Poszukiwanie miejsca awarii wodnej jest złożonym procesem, w którym wykorzystywane są nowoczesne technologie celem ograniczenia obszaru kucia i powstałych zniszczeń w mieszkaniach. Gaz znacznikowy wykorzystywany jest przy dokładnej diagnostyce wycieków z instalacji ciśnieniowych - więcej informacji w artykule.
jak znalezc wyciek wody pod posadzka
LOKALIZACJA WYCIEKUWILGOĆ W MIESZKANIU

Wyciek wody pod posadzką

Jeśli w Twoim lokalu pojawia się wilgoć i masz podejrzenie wycieku wody pod posadzką musisz działać szybko, ale nie pochopnie. Nie polecam chwytać od razu za młotek i skuwać całą posadzkę – warto ograniczyć straty lokalu, bo bezpodstawne ich zwiększenie nie pozwoli na uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów od ubezpieczyciela. Jest też szereg działań, które możesz wykonać samodzielnie i to niezależnie od tego czy Twój lokal jest ubezpieczony i czy zdecydujesz się na pomoc specjalisty w lokalizacji wycieku wody pod posadzką.