BADANIA TERMOWIZYJNE

badanie termowizyjne dla przemyslu
BADANIA TERMOWIZYJNE

Badanie termowizyjne dla przemysłu

Termowizja w przemyśle znajduje szerokie zastosowania ze względu na swe dwie główne cechy: badania termowizyjne są nieinwazyjne oraz badania pozwalają na obrazowanie rozkładu temperatur w czasie rzeczywistym. Wczesne wykrycie uszkodzeń ścian zbiorników, pieców hutniczych czy poluzowania styków instalacji elektrycznych pozwala na ograniczenie kosztów przestojów produkcyjnych i strat przedsiębiorstw. Diagnostyka tego typu zapobiega także pożarom, a wykrywanych wad nie da się stwierdzić żadną inną metodą techniczną.
mostki termiczne mostki cieplne norma
BADANIA TERMOWIZYJNE

Mostki termiczne – norma

Artykuł dotyczy interpretacji mostków termicznych (inaczej zwanych mostkami cieplnymi) w zakresie pomiarów w budownictwie. Dostępność urządzeń pomiarowych oraz różnorodne problemy techniczne mieszkań są często mylnie interpretowane przez nieznajomość właściwych norm. W artykule wyjaśniamy jakie normy należy uwzględniać przy wykonywaniu pomiarów i interpretacji zdjęć.
termowizja jaka roznica temperatur
BADANIA TERMOWIZYJNE

Termowizja jaka różnica temperatur – badania budynków

Duża dostępność kamer termowizyjnych o niskiej rozdzielczości powoduje, że badania często chcemy wykonywać samodzielnie. Badania termowizyjne budynków wymagają jednak uwzględnienia technologii murów oraz doboru właściwych warunków atmosferycznych do wykonywania zdjęć. W niniejszym artykule opisano jaka jest wymagana różnica temperatury do wykonania badania termowizyjnego oraz jakie inne zjawiska atmosferyczne należy uwzględnić przy pomiarach.
jak sprawdzic czy w domu sa mosti termiczne
BADANIA TERMOWIZYJNE

Jak sprawdzić czy w domu są mostki termiczne?

Ocena jakości izolacji cieplnej naszego domu jest kluczowa do podjęcia właściwych decyzji dotyczących wymagań względem wykonawców czy wymiany źródła ciepła (dotyczy nowych jak i starszych budynków). Badania tego typu nie są obowiązkowe i weryfikacji rzeczywistych strat ciepła naszego domu nie należy mylić z „świadectwem charakterystyki energetycznej” wystawianym na podstawie teoretycznych wartości ocieplenia ścian. Badanie rzeczywistych strat ciepła budynku musi odbyć się fizycznie na terenie naszej nieruchomości.
jak ogrzac zimny pokoj
BADANIA TERMOWIZYJNEPORADY

Jak ogrzać zimny pokój?

Poniższy artykuł nie jest kolejnym dostępnym w internecie tekstem sprzedażowym. Jako firma InspekcjaDomu.pl świadczymy usługi badań termowizyjnych i opinii technicznych z zakresu budownictwa. Nasza codzienna praca służy przygotowaniu dokumentacji do dociepleń budynków, sporów administracyjnych czy wystosowania roszczeń względem deweloperów. Na co dzień widzimy wiele niedogrzanych mieszkań i sposobów jakimi mało skutecznie próbują je ogrzać nasi Klienci. Poniższy artykuł przedstawia analizę problemu niedogrzanego pokoju.
czy kamera termowizyjna widzi przez sciany i szybe
BADANIA TERMOWIZYJNE

Czy kamera termowizyjna widzi przez ściany?

W niniejszym artykule przedstawiamy zdjęcia termowizyjne z naszej codziennej pracy. Wyjaśniamy co tak naprawdę widać na ekranie kamer termowizyjnych i jakie są ograniczenia pomiaru. Termowizja choć bardzo pomocna przy ocenie izolacyjności cieplnej budynków „nie widzi” wszystkiego i przez wszystko.
jak zmniejszyc koszt ogrzewania gazowego
BADANIA TERMOWIZYJNEPORADYRYNEK WTÓRNY

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania gazowego?

Obecne ceny energii wymuszają poszukiwanie możliwości ograniczenia kosztów ogrzewania. W niniejszym artykule nie będziemy pisać, aby obniżyli Państwo temperaturę pomieszczeń o 5 st. C i na tej podstawie zmniejszyli koszty ogrzewania gazowego. Regulacja powinna odbywać się w taki sposób, aby była niezauważalna dla mieszkańców, a jednocześnie ograniczała znacząco nasze rachunki. Poza regulacją istnieje także kilka innych sposób pozwalających na oszczędności zużycia gazu.
czy pompa ciepla nadaje sie do starego domu
BADANIA TERMOWIZYJNERYNEK WTÓRNY

Czy pompa ciepła nadaje się do starego domu?

Obecna sytuacja geopolityczna i wzrost cen surowców skłania Inwestorów do poszukiwania alternatyw sposobu ogrzewania starych domów. W niniejszym artykule przedstawimy od strony praktycznej problemy naszych Klientów. Artykuł jest swego rodzaju przestrogą, aby nie podejmować pochopnych decyzji zmiany sposobu ogrzewania budynków.
1 2
Page 1 of 2