ODBIORY MIESZKAŃ

na czym polega odbior mieszkania
ODBIORY MIESZKAŃ

Na czym polega odbiór mieszkania od dewelopera?

Jeśli kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera to prędzej lub później zostaniemy zaproszeni na odbiór techniczny. Czym zatem jest odbiór mieszkania? Czy to coś więcej niż odebranie kluczy? Jakie mamy prawa podczas spotkania odbiorowego? Na powyższe pytania odpowiada ten artykuł.
usterki w mieszkaniu od dewelopera
ODBIORY MIESZKAŃ

Usterki w mieszkaniu od dewelopera [galeria najciekawszych]

Nowe mieszkania od deweloperów są wyrobem wychodzącym spod "ręki ludzkiej". Tego typu lokale niestety nie zawsze cechują się powtarzalnością, a usterki spotykane w nowych mieszkaniach przypominają często te z słynnego serialu "Alternatywy 4". Z biegiem czasu świadomość konsumenta jednak wzrosła, a mieszkania nie są rozdawane za półdarmo. W artykule prezentujemy galerię zdjęć z odbiorów.
ile czasu trwa odbior mieszkania od dewelopera
ODBIORY MIESZKAŃ

Ile czasu trwa odbiór mieszkania?

Odbiór nowego mieszkania od dewelopera (lub generalnego wykonawcy) jest czynnością jaką wykonujemy zaledwie kilka razy w życiu. Celowe jest więc pytanie jak przebiega taka procedura i ile czasu potrzeba na przekazanie kluczy oraz ocenę techniczną mieszkania. Szczegółowe wyjaśnienia znajdą Państwo w niniejszym artykule.
odbior aparatemntu pod klucz, aparatamenty inwestycyjne
ODBIORY MIESZKAŃ

Odbiór apartamentu pod klucz – apartamenty inwestycyjne

Apartamenty inwestycyjne są łatwą drogą do lokaty kapitału w nieruchomość przynoszącą zyski z najmu krótkoterminowego wykorzystującego lokalną turystykę regionu. Apartamenty tego typu są oferowane zazwyczaj z opcją „wykończenia pod klucz” lub „pełnego wykończenia”. W artykule opisano na co zwracać uwagę przy odbiorze tego typu lokali.
odbior mieszkania wykonczonego pod klucz
ODBIORY MIESZKAŃ

Odbiór mieszkania wykończonego pod klucz – jakich usterek się spodziewać?

Deweloperzy coraz częściej oferują możliwość zakupu mieszkania w tzw. „podwyższonym standardzie” lub „standardzie pod klucz” czy też po prostu „mieszkania z wykończeniem”. Wszystkie te opcje dotyczą możliwości otrzymania mieszkania, które nie będzie miało surowych ścian. W artykule opisano standard wykończenia mieszkań "pod klucz" oraz na co zwracać uwagę przy odbiorach technicznych.
tynk gipsowy III kategorii normy odchylki co to
ODBIORY MIESZKAŃ

Co to znaczy tynk gipsowy maszynowy III kategorii?

Oznaczenia kategorii tynków można spotkać w standardzie wykończenia nowych mieszkań deweloperskich lub przy umowie z tynkarzem. Oznaczenie kategorii tynku definiuje przede wszystkim jego jakość oraz dopuszczalne odchyłki płaszczyzn. Warto zatem zapoznać się z niniejszym artykułem, aby wiedzieć jakiej dalszej obróbki wymagają tynki III kategorii oraz jaką zapewniają jakość powierzchni.
wilgotnosc siany norma szpachlowanie malowanie
ODBIORY MIESZKAŃWILGOĆ W MIESZKANIU

Wilgotność ścian – norma

Na temat wilgotność ścian w Internecie znajdziemy sporo wpisów jednak żaden z nich nie porusza tematu w sposób merytoryczny i nie przywołuje norm budowlanych zawierających dopuszczalne odchyłki i definicje. Wyczerpujące informacje znajdą Państwo w tym wpisie.
odbior mieszkania inspektor budowlany
ODBIORY MIESZKAŃ

Odbiór mieszkania – inspektor budowlany

Podczas odbioru mieszkania mogą Państwo dokonać dowolnych czynności kontrolnych korzystając z pomocy fachowca lub samodzielnie. Usługi tego typu świadczą zarówno inspektorowie budowlani jak i profesjonalne firmy legitymujące się doświadczeniem branżowym. Przy wyborze fachowca poza doświadczeniem warto zweryfikować zakres oferowanej kontroli oraz posiadane urządzenia pomiarowe.
dom szkieletowy wady
ODBIORY MIESZKAŃ

Dom szkieletowy wady – nadzory inwestorskie

Domy o konstrukcji szkieletowej zyskują obecnie na popularności. Jakość budownictwa o konstrukcji wykonanej z drewna jest wysoka, a gotowe domy spełniają surowe normy szczelności i izolacyjności. Nowy dom szkieletowy nie przypomina zatem w żaden sposób starej „drewnianej chatki”. Więcej na temat wad i zagrożeń tego typu budownictwa w niniejszym artykule.
1 2 3 4
Page 1 of 4