Menu Zamknij

Odbiór mieszkania – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej inspekcji

Odbiór mieszkania - dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej inspekcji

Podpisanie protokołu odbioru mieszkania wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności za lokal na Ciebie, zatem jest to poważna decyzja. Oczywiście wykonawcę (dewelopera) obejmuje rękojmia, ale znacznie łatwiej wyegzekwować poprawki przed odbiorem niż po nim. Odbiór jest tylko jeden – zatem tylko ten jeden raz masz możliwość zgłosić zauważone usterki – później nie będziesz wstanie udowodnić, że zarysowania, uszkodzenia, obicia nie wynikają z Twojej winy lub winy Twoich wykonawców. Warto zatem poszukać osoby do odbioru mieszkania – wykorzystaj naszą wiedzę i profesjonalny sprzęt a sprawdzimy Twoją nieruchomość zanim odbierzesz klucze do mieszkania.

Po co badanie termowizyjne przy odbiorze mieszkania?

Badanie termowizyjne jest nowoczesną metodą diagnostyki nieinwazyjnej i jest wykonywane przez nas podczas każdego odbioru technicznego mieszkania.

Odbiór mieszkania Poznań - badanie zawilgoceń

Diagnoza zawilgoceń

Badanie termowizyjne pozwala na określenie zawilgoceń ścian/sufitów na skutek błędów wykonawczych. Widoczne zdjęcie obrazuje rozkład temperatur na powierzchni ścian łazienki. Miejsca zawilgoceń związanych z przeciekiem dachu widoczne są kolorem niebiesko – zielonym na powierzchni skosu.

Odbiór mieszkania Poznań - ocena wilgotności tynków i posadzek

Diagnoza mokrych tynków

Badanie pozwala szybką detekcję mokrych miejsc po wyprawkach ścian. Widoczne zdjęcie obrazuje miejsca mokrego tynku kolorem ciemno niebieskim.

Odbiór mieszkania Poznań - termowizja, ogrzewanie podłogowe

Określnienie ułożenia ogrzewania podłogowego

Pomiar kamerą termowizyjną jest jedyną metodą pozwalającą na precyzyjną lokalizację ułożenia ogrzewania podłogowego. Jeśli chcemy mieć pewność zgodności rozkładu rur z uzyskanym od dewelopera projektem jedynie termowizja zapewnia nam możliwość kontroli. Uzyskanie zdjęć z odbioru pozwala na ewentualne wiercenie posadzek bez ryzyka uszkodzenia instalacji.

Odbiór mieszkania Poznań - termowizja, ogrzewanie podłogowe

Diagnoza równomierności ogrzewania podłogowego

Badanie termowizyjne pozwala na precyzyjne określenie temperatur poszczególnych pętli ogrzewania, a co za tym idzie pozwala na zgłoszenie usterek związanych ze złą regulacją, lub brakiem wydajności układu grzewczego.

Odbiór mieszkania Poznań - mostki termiczne

Diagnoza mostków termicznych

W okresie zimowym termowizja pozwala na wskazanie miejsc zagrożenia powstawania pleśni i grzybni budowlanej (tzw. mostków termicznych). Warunkiem przeprowadzenia badania jest załączenie ogrzewania w budynku 3 dni przed inspekcją.

Odbiór mieszkania Poznań - termowizja, stolarka okienna

Określenie przedmuchów przy oknach

W okresie zimowym lub podczas silnych wiatrów termowizja pozwala na określenie przedmuchów przy stolarce okiennej. Jest to jedyna metoda na rynku pozwalająca na precyzyjną diagnozę problemów związanych z nieprawidłowościami regulacji okien i drzwi.

Po co weryfikować wilgotność ścian i posadzek?

Ogólnie mówiąc wysoka wilgotność jest najczęstszym powodem rozwoju pleśni i grzybni budowlanej w mieszkaniach, a co za tym idzie stwarza zagrożenia alergiczne dla osób zamieszkujących budynek. Podczas odbiorów nowych lokali ustalenie aktualnej wilgotności ścian i posadzek służy określeniu czy możliwe jest rozpoczęcie prac wykończeniowych. Zbyt wysoka wilgotność może spowodować odkształcenia deski parkietowej/paneli lub łuszczenie farby.
Do pomiarów używamy profesjonalnego miernika ze świadectwem kalibracji. Koszt takiego urządzenia przekracza 1200 zł, a jego dokładność jest wielokrotnie wyższa od urządzeń marketowych. Nasz pomiar nigdy nie jest negowany przez dewelopera.

Odbiór mieszkania Poznań - badanie wilgotności posadzki poznań

Co zyskasz korzystając z naszej usługi odbioru:

  • od nas dowiesz się w jakim stanie są ściany w Twoim przyszłym domu, czy możesz spodziewać się problemów z przemarzaniem lub pleśnią/grzybem – pamiętaj, że świadectwo energetyczne budynku to nie wszystko, a deweloper budując szybko nie jest w stanie kontrolować swoich wykonawców na każdym kroku
  • jako jedyna firma nie tylko wykonany dla Ciebie badanie termowizyjne mieszkania, ale także sprawdzimy wszystkie instalacje i stan budowlany. Zawsze na odbiór techniczny przywozimy drabinę, poziomicę 2m, przymiar kątowy, mierniki, kamery i całą masę sprzętu. Dzięki nam możesz mieć pewność że Twoje przyszłe mieszkanie będzie sprawdzone w 100%.
  • przekażemy Ci wiedzę na temat stanu instalacji (poprawności wykonania, działania i zgodności z obowiązującymi normami): elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, deszczowej, gazowej, wentylacyjnej, centralnego ogrzewania innych jeśli będą występować
  • przeprowadzimy weryfikację rzeczywistej powierzchni mieszkania – cena jaką płacisz za nieruchomość jest zwykle ściśle zależna od jej powierzchni, zatem jeśli mieszkanie okaże się mniejsze o 1m2 możesz liczyć na upust rzędu 3-7 tys. zł
  • sprawdzimy kąty i płaszczyzny ścian i podłóg co pozwoli Ci na znaczne oszczędności przy wykończeniu mieszkania – rzadko kto kupując nowe mieszkanie myśli o tym, że dostawienie szafy do narożnika może okazać się niemożliwe, czy że wylewki mas samopoziomujących mogą kosztować więcej niż niejeden mebel

Odbiór mieszkania – czy wiesz, że (porady):

Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera Poznań - balkony

Źle wypoziomowane spadki na balkonie lub garażu wiążą się z goźbą zalewania mieszkania lub piwnicy.
Spadki zawsze powinny być ukierunkowane w stronę odpływów, jeśli nie sprawdzisz ich poprawności podczas odbioru technicznego
możesz być zmuszony do remontu mieszkania wcześniej niż myślisz, a w skrajnym przypadku możesz mieć problemy z wilgocią
w ścianach przez długie lata.

Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera Poznań - Wypoziomowanie okien

Szybkie osadzanie okien wiąże się z brakiem należytej staranności przy ich poziomowaniu.
Źle wypoziomowane okna będą się samoczynnie otwierać lub zamykać i nigdy ich nie ustawisz w oczekiwanym przez Ciebie
położeniu. Nie jest to poważna usterka, za to bardzo uciążliwa podczas długich lat eksplatacji.

Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera Poznań - Badanie izolacji budynku

Jeśli planujesz położenie parkietu zamiast paneli dokładnie sprawdź posadzki. Bardzo często zdarza się że posadzki
są pocieniane przy narożnikach i ścianach, a przez to łatwo pękają pod obciążeniem. Koszty przygotowania podłoża pod parkiet mogą być naprawdę wysokie…

Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera Poznań - Wilgoć, termowizja

Deweloperowi zależy na jak najszybszym podpisaniu odbioru mieszkania, a co za tym idzie otrzymaniu zapłaty za zrealizowaną inwestycję.
Niestety przy takim podejściu większość usterek jest maskowana aby przyspieszyć odbiór i usuwana dopiero później.
Zastanów się zatem czy samodzielnie jesteś w stanie sprawdzić zawilgocenie ścian? Czy niedawno wykonane malowanie nie świadczy
o nieszczelności dachu? Czy możesz być pewny, że mieszkania nie będziesz remontował wielokrotnie zanim w nim zamieszkasz?

Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera Poznań - Stan okien

Na szybach i ościeżnicach przy złym zabezpieczeniu powierzchni bardzo często pojawiają sie zacieki. Usuwanie zacieków
niestety nie jest proste, zatem może się okazać, że szyby w Twoim domu są odrapane lub opryskane. Czy chcesz patrzeć przez takie
okna każdego dnia? Z drugiej zaś strony jak udowodnisz deweloperowi po odbiorze mieszkania, że uszkodzenia szyb nie powstały przez
Twoją ekipę remontową?

Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera Poznań - Instalacja elektryczma

W pomieszczeniach zazwyczaj nie ma jeszcze żarówek – zawsze jednak sprawdź instalację elektryczną przed jej odbiorem.
Jeśli zaufasz deweloperowi może okazać się, że po pomalowaniu ścian i wstawieniu mebli Twój nowy żyrandol niestety nie
zadziała. Deweloper naprawi instalację, ale jeśli konieczne będzie bruzdowanie musisz liczyć się z ponownym malowaniem
ścian i sufitu.

Zapoznaj się z cennikiem odbiorów technicznych mieszkań – sprawdź

Oferujemy kompleksowe usługi zgodne ze standardami International Association of Certified Home Inspectors (“InterNACHI”). Za granicą usługi „home buyer inspection” są wykorzystywane przy 90% transakcji na rynku nieruchomości. Zaufaj nam – jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się ogólną oceną stanu mieszkań i domów. 

Sprawdź zalety skorzystania z usług jeśli kupujesz nieruchomość z rynku wtórnego – sprawdź 

Dowiedz się jak według norm odebrać mieszkanie

Dowiedz się czy odbiór mieszkania jest równoznaczny z odbiorem kluczy

Oceń artykuł

Ocena 5 / 5. Średnia ocen: 92

Brak ocen.

Zobacz także

Jeśli masz pytanie, napisz do nas. Odpowiemy możliwie szybko!