Sprawdzenie mieszkania przed kupnem z rynku wtórnego
RYNEK WTÓRNY

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem z rynku wtórnego

Jeśli spędziłeś już kilka tygodni na różnych portalach przeglądając ogłoszenia nieruchomości, wybrałeś swój przyszły dom, wówczas często pojawiają się w Twojej głowie obawy, czy to na pewno „ten dom”. Z drugiej strony bardzo podoba Ci się okolica i aranżacja mieszkania zatem nie masz ochoty szukać kolejnej inwestycji. Wtedy do pomocy wkraczam ja – inspektor weryfikujący nieruchomości dla Kupującego. Moim celem nie jest odradzenie Ci zakupu, a sprawdzenie mieszkania przed kupnem i podanie wprost kosztów jakie będziesz musiał ponieść użytkując dany budynek.

Sprawdzenie domu przed zakupem Poznań, weryfikacja nieruchomości przed kupnem, inspektor budowlany Poznań

Czy kupując samochód nie chciałbyś sprawdzić go w autoryzowanym serwisie posiadającym profesjonalny sprzęt? Podobnie jest z mieszkaniem lub domem – weryfikuję nieruchomości w oparciu o badania wilgotności, badania termowizyjne, weryfikację endoskopową trudno dostępnych miejsc i inne.

Dlaczego warto sprawdzić dom przed zakupem?

Zalety skorzystania z usługi sprawdzenia nieruchomości przed zakupem:

  • zyskasz ogólną wiedzę na temat nieruchomości jaką zamierzasz nabyć
  • po inspekcji prześlemy Ci raport wyjaśniający w prosty i przejrzysty sposób nasze spostrzeżenia
  • zdobyta przez Ciebie wiedza i otrzymany dokument mogą być przedmiotem ostatecznych negocjacji cenowych – jeśli nieruchomość posiada wady możesz uzyskać ostateczną cenę transakcyjną niższą o kilka procent (pamiętaj, że obniżenie ceny o 2% to zwykle 4-10 tys. zł, a więc jest to kwota pozwalająca na pokrycie większości kosztów remontu)
  • od nas dowiesz się w jakim stanie są ściany w Twoim przyszłym domu, czy możesz spodziewać się problemów z przemarzaniem, pleśnią/grzybem oraz czy zastosowane ogrzewanie jest wystarczające. Zawsze na miejsce pracy przywozimy drabinę, przymiar kątowy, poziomicę, kamerę termowizyjną, kamery endoskopowe, mierniki i wiele innych. Z nami masz gwarancję że Twoje przyszłe mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone.
  • przekażemy Ci wiedzę na temat stanu instalacji (poprawności wykonania, działania i zgodności z obowiązującymi normami): elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, deszczowej, gazowej, wentylacyjnej, centralnego ogrzewania, ethernetowej i innych jeśli będą występować
  • na podstawie raportu masz możliwość zaplanowania remontu, zmian w aranżacji, czy sprzedaży elementów obecnego wyposażenia – pamiętaj, że remont przed zamieszkaniem budynku jest znacznie mnie uciążliwy i tańszy!
  • wszystkie informacje znajdziesz w naszym raporcie zatem nie musisz być obecny przez cały czas naszej inspekcji

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem – czy wiesz, że:

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Stan techniczny mieszkania

Sprzedającemu zawsze zależy na uzyskaniu jak najwyższej ceny, zatem jeśli mieszkanie było niedawno malowane to znaczy, że być może występują w nim problemy z wentylacją lub ociepleniem. Bardzo łatwo jest zagipsować i zamalować wszelkie pęknięcia czy grzyby, znacznie trudniej zaś usunąć ich przyczyny. Czy możesz być pewny, że nie pojawią się ponownie?

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie endoskopowe

Grzyby i pleśnie rozwijają się zwykle w ciemnych, trudnodostępnych i wilgotnych częściach domu. Jeśli kupując mieszkanie nie zamierzasz od razu wymieniać całej kuchni czy łazienki to dbając o zdrowie swoje i najbliższych powinieneś dokładnie sprawdzić te pomieszczenia (najlepiej z wykorzystaniem specjalistycznych kamer).

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie termowizyjne

Dzięki badaniu kamerą termowizyjną możesz określić miejsca największych strat ciepła w mieszkaniu. Uszczelniając wybrane miejsca nie tylko zabezpieczasz budynek, ale także znacznie ograniczasz koszty eksploatacyjne. Roczny koszt ogrzewania może zmniejszyć się nawet o 70%.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie izolacji budynku

Kupując dom z poddaszem użytkowym powinieneś zapytać o sposób wykonania izolacji. W niewłaściwie lub niestarannie wykonanej izolacji mogą się rozwijać groźne dla zdrowia grzyby. Izolacja wykonana z wełny pod własnym ciężarem zmniejsza swą objętość. Czy jesteś pewien, że w mieszkaniu nie ma tzw. mostków
termicznych?

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Stan techniczny

Jeśli sprzedający niedawno pomalował ściany, a na podłogach znajduje się parkiet wymagający cyklinowania to po renowacji parkietu czeka Cię ponowne gipsowanie ścian i malowanie. Bardzo ciężko jest poprawnie wycyklinować parkiet na całej powierzchni w taki sposób aby maszyna nie dotknęła i nie uszkodziła w żadnym miejscu ścian.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Instalacja elektryczma

Jeśli w pomieszczeniach brakuje lamp bo „się przepaliły” to znaczy, że musisz dokładnie sprawdzić lokal przy świetle dziennym i sprawdzić stan instalacji elektrycznej. Koszt żarówki to 4-7 zł, naprawa instalacji elektrycznej wymaga zaś często bruzdowania, gipsowania i malowania
pomieszczeń.

Zapoznaj się z cennikiem inspekcji z rynku wtórnego – sprawdź

Oferujemy kompleksowe usługi zgodne ze standardami International Association of Certified Home Inspectors (“InterNACHI”). Za granicą usługi “home buyer inspection” są wykorzystywane przy 90% transakcji na rynku nieruchomości. Zaufaj nam – jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się ogólną oceną stanu mieszkań i domów. 

Przeczytaj na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym – sprawdź 

Dowiedz się o co pytać przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

Sprawdź zalety skorzystania z usług jeśli odbierasz nieruchomość od dewelopera (z rynku pierwotnego) – sprawdź 

Oceń artykuł

Ocena 3 / 5. Średnia ocen: 1