Menu Zamknij

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem z rynku wtórnego

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem z rynku wtórnego

Jeśli spędziłeś już kilka tygodni na różnych portalach przeglądając ogłoszenia nieruchomości, wybrałeś swój przyszły dom, wówczas często pojawiają się obawy, czy to na pewno „ten dom”. Z drugiej strony bardzo podoba Ci się okolica i aranżacja mieszkania zatem nie masz ochoty szukać kolejnej inwestycji. To dobry moment na skorzystanie z profesjonalnej inspekcji nieruchomości. W ramach usługi sprawdzenia stanu technicznego dokonujemy oceny wszystkich instalacji, zawilgoceń a ponadto weryfikujemy dokumentację budynku. Poza wykazaniem usterek występujących w mieszkaniu istnieje możliwość opracowania dodatkowych dokumentów określających koszty jakie będziesz musiał ponieść użytkując dany budynek.

Oferujemy usługi profesjonalnego sprawdzenia stanu technicznego mieszkań i domów na terenie całej Wielkopolski. Zapoznaj się z naszą ofertą sprawdzenia technicznego.

Sprawdzenie domu przed zakupem Poznań, weryfikacja nieruchomości przed kupnem, inspektor budowlany Poznań

Czy kupując samochód nie chciałbyś sprawdzić go w autoryzowanym serwisie posiadającym profesjonalny sprzęt? Podobnie jest z mieszkaniem lub domem – weryfikujemy nieruchomości w oparciu szczegółowe oględziny poparte badaniami wilgotności, badaniami termowizyjnymi, weryfikacją endoskopową trudno dostępnych miejsc i innymi.

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Jeśli kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera w pewnym momencie mamy możliwość odbioru lokalu – na tym etapie wiele osób korzysta z fachowej pomocy przy odbiorze mieszkania. Ta usługa jest bardzo popularna na polskim rynku. Mało osób jednak korzysta z podobnej usługi odbioru mieszkania z rynku wtórnego. Nasze usługi na rynku wtórnym nie mają na celu określenie czy wszystkie kąty są proste. Zależny nam na identyfikacji wad technicznych jakie potencjalnie mogą występować na terenie nieruchomości. Sprawdzamy wilgoć pod płytkami, wykonujemy badanie termowizyjne, sprawdzamy szczelność gazu. czy weryfikujemy dach z wykorzystaniem specjalistycznego wysięgnika. Usługa taka daje Państwu dodatkową wiedzę na temat mieszkania jakie ma być przedmiotem transakcji.

Dlaczego warto sprawdzić dom przed zakupem?

Zalety skorzystania z usługi sprawdzenia nieruchomości przed zakupem:

  • zyskasz szczegółową wiedzę na temat nieruchomości jaką zamierzasz nabyć
  • po inspekcji prześlemy Ci raport wyjaśniający w prosty i przejrzysty sposób nasze spostrzeżenia
  • zdobyta przez Ciebie wiedza i otrzymany dokument mogą być przedmiotem ostatecznych negocjacji cenowych – jeśli nieruchomość posiada wady możesz uzyskać ostateczną cenę transakcyjną niższą o kilka procent (pamiętaj, że obniżenie ceny o 2% to zwykle 4-10 tys. zł, a więc jest to kwota pozwalająca na pokrycie większości kosztów remontu)
  • od nas dowiesz się w jakim stanie są ściany w Twoim przyszłym domu, czy możesz spodziewać się problemów z przemarzaniem, pleśnią/grzybem oraz czy zastosowane ogrzewanie jest wystarczające. Zawsze na miejsce pracy przywozimy drabinę, przymiar kątowy, poziomicę, kamerę termowizyjną, kamery endoskopowe, mierniki i wiele innych. Z nami masz gwarancję że Twoje przyszłe mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone.
  • przekażemy Ci wiedzę na temat stanu instalacji (poprawności wykonania, działania i zgodności z obowiązującymi normami): elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, deszczowej, gazowej, wentylacyjnej, centralnego ogrzewania, ethernetowej i innych jeśli będą występować
  • na podstawie raportu masz możliwość zaplanowania remontu, zmian w aranżacji, czy sprzedaży elementów obecnego wyposażenia – pamiętaj, że remont przed zamieszkaniem budynku jest znacznie mnie uciążliwy i tańszy!
  • wszystkie informacje znajdziesz w naszym raporcie zatem nie musisz być obecny przez cały czas naszej inspekcji

Inspekcja domu z rynku wtórnego cena – ile kosztuje sprawdzenie domu przed kupnem?

Koszt sprawdzenia stanu technicznego jest zależny od lokalizacji budynku oraz jego powierzchni. Wielkość budynku przekłada się także na czas jaki inspektor potrzebuje aby dokładnie sprawdzić nieruchomość. Koszt sprawdzenia w naszej ofercie wynosi średnio od 700 zł do 1400 zł brutto (z podatkiem). Cena obejmuje pełną kontrolę wraz z z badaniami wad ukrytych (w tym badań wilgotności, szczelności gazu, badań termowizyjnych etc.) oraz sporządzenie pisemnego protokołu z oględzin.

Zapoznaj się z cennikiem inspekcji z rynku wtórnego – sprawdź

Oferujemy kompleksowe usługi zgodne ze standardami International Association of Certified Home Inspectors (“InterNACHI”). Za granicą usługi „home buyer inspection” są wykorzystywane przy 90% transakcji na rynku nieruchomości. Zaufaj nam – jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się ogólną oceną stanu mieszkań i domów. 

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem – czy wiesz, że:

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Stan techniczny mieszkania

Sprzedającemu zawsze zależy na uzyskaniu jak najwyższej ceny, zatem jeśli mieszkanie było niedawno malowane to znaczy, że być może występują w nim problemy z wentylacją lub ociepleniem. Bardzo łatwo jest zagipsować i zamalować wszelkie pęknięcia czy grzyby, znacznie trudniej zaś usunąć ich przyczyny. Czy możesz być pewny, że nie pojawią się ponownie?

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie endoskopowe

Grzyby i pleśnie rozwijają się zwykle w ciemnych, trudnodostępnych i wilgotnych częściach domu. Jeśli kupując mieszkanie nie zamierzasz od razu wymieniać całej kuchni czy łazienki to dbając o zdrowie swoje i najbliższych powinieneś dokładnie sprawdzić te pomieszczenia (najlepiej z wykorzystaniem specjalistycznych kamer).

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie termowizyjne

Dzięki badaniu kamerą termowizyjną możesz określić miejsca największych strat ciepła w mieszkaniu. Uszczelniając wybrane miejsca nie tylko zabezpieczasz budynek, ale także znacznie ograniczasz koszty eksploatacyjne. Roczny koszt ogrzewania może zmniejszyć się nawet o 70%.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie izolacji budynku

Kupując dom z poddaszem użytkowym powinieneś zapytać o sposób wykonania izolacji. W niewłaściwie lub niestarannie wykonanej izolacji mogą się rozwijać groźne dla zdrowia grzyby. Izolacja wykonana z wełny pod własnym ciężarem zmniejsza swą objętość. Czy jesteś pewien, że w mieszkaniu nie ma tzw. mostków
termicznych?

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Stan techniczny

Jeśli sprzedający niedawno pomalował ściany, a na podłogach znajduje się parkiet wymagający cyklinowania to po renowacji parkietu czeka Cię ponowne gipsowanie ścian i malowanie. Bardzo ciężko jest poprawnie wycyklinować parkiet na całej powierzchni w taki sposób aby maszyna nie dotknęła i nie uszkodziła w żadnym miejscu ścian.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Instalacja elektryczma

Jeśli w pomieszczeniach brakuje lamp bo „się przepaliły” to znaczy, że musisz dokładnie sprawdzić lokal przy świetle dziennym i sprawdzić stan instalacji elektrycznej. Koszt żarówki to 4-7 zł, naprawa instalacji elektrycznej wymaga zaś często bruzdowania, gipsowania i malowania
pomieszczeń.

Przeczytaj na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym – sprawdź 

Dowiedz się o co pytać przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

Sprawdź zalety skorzystania z usług jeśli odbierasz nieruchomość od dewelopera (z rynku pierwotnego) – sprawdź 

Oceń artykuł

Ocena 5 / 5. Średnia ocen: 88

Brak ocen.

Zobacz także

Jeśli masz pytanie, napisz do nas. Odpowiemy możliwie szybko!