Menu Zamknij

Ile kosztuje audyt energetyczny „czyste powietrze”?

ile kosztuje audyt energetyczny czyste powietrze

Audyt energetyczny jest rodzajem symulacji komputerowej pozwalającej na oszacowanie czasu po jakim termomodernizacja budynku zwróci się w ograniczeniu kosztów ogrzewania. Audyty pozwalają właścicielom budynków zaplanować optymalny sposób ocieplenia elewacji czy wybór odpowiedniego źródła ogrzewania. Ze względu na znaczną użyteczność wyników audytów energetycznych są one wymagane celem uzyskania dotacji rządowych do planowanego remontu nieruchomości.

Na terenie Wielkopolski pozostajemy do Państwa dyspozycji celem opracowania audytu nieruchomości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą audytów energetyczny w Poznaniu.

Kiedy wykonać audyt energetyczny do programu „czyste powietrze”?

Audyt energetyczny najlepiej wykonać na samym początku planowania prac termomodernizacyjnych. Działanie takie pozwoli na określenie jakie prace remontowe przynoszą jaką redukcję kosztów ogrzewania budynku i szacunkowo po ilu latach poniesione wydatki np. na wymianę okien zwrócą się w mniejszym rachunku za ogrzewanie.

Po wyborze optymalnego rozwiązania termomodernizacyjnego i zebraniu ofert rynkowych audytorzy mogą zmodyfikować dane i przeliczyć modele wariantów remontowych – działania takie nie wiążą się ze znacznym kosztem. Zatem audyt wykonujemy tylko raz na początku planowania prac remontowych, na późniejszym etapie ewentualnie korygujemy koszty np. o nową ofertę montażu pompy ciepła lub zmianę typu nowych okien.

trzymaj cieplo termowizja audyt energetyczny

Program czyste powietrze – dofinansowanie audytu

Program „czyste powietrze” zapewnia dofinansowanie kosztu sporządzenia audytu energetycznego do kwoty 1.200 zł netto. Kwota audytu nie zmniejsza puli dofinansowania na prace remontowe – jest to niezależna kwota dotacji.

Należy przy tym zaznaczyć, że dla programu „czyste powietrze” audyt energetyczny jest dokumentem dla Inwestora, a do wniosku składany jest jedynie załącznik podsumowujący w formie tabeli – przykład tabeli poniżej.

audyt energetyczny ile kosztuje czyste powietrze
Załącznik audytu energetycznego do programu „czyste powietrze”

Audyt energetyczny domu jednorodzinnego cena

Cena audytu energetycznego do programu „czyste powietrze” będzie natomiast zależeć od lokalizacji budynku czy posiadanej dokumentacji. Inwentaryzacja dużych budynków lub dodatkowe badania termowizyjne nieruchomości wpływają na wzrost kosztów. Należy jednak pamiętać, że wydatek ocieplenia rzędu 50.000 zł może być obarczony znacznym błędem jeśli przy wyborze audytora będziemy kierowali się jedynie ceną. Wykonanie audytu energetycznego w trybie „on-line” bez wizyty w budynku jest złym rozwiązaniem i nie spełnia wymagań wynikających z Ustawy. Ceny audytów energetycznych wahają się w przedziale od ok. 1.200 zł do 2.500 zł netto. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – audyt energetyczny Poznań cena.

Na co zwracać uwagę wybierając audytora?

Wybierając audytora energetycznego warto kierować się opiniami w google oraz przynależnością do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Firmy bez doświadczenia zawodowego nie mogą zapewniać Państwu właściwego wsparcia i merytorycznej pomocy przy pracach termomodernizacyjnych.

Firma InspekcjaDomu.pl posiada wszystkie stosowne uprawnienia i ubezpieczenia. Audyty energetyczne przygotowujemy na podstawie rzeczywistych oględzin budynku – wykonanie usługi możliwe jest tylko na obszarze Wielkopolski. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą audytów energetyczny w Poznaniu.

Oceń artykuł

Ocena 4.9 / 5. Średnia ocen: 79

Brak ocen.

Zobacz także

Jeśli masz pytanie, napisz do nas. Odpowiemy możliwie szybko!