Menu Zamknij

Audyt techniczny nieruchomości

audyt techniczny nieruchomosci domu

Audyt techniczny jest zleceniem kontroli nieruchomości polegającej na sprawdzeniu konstrukcji budynku. Jako lider branży specjalizujemy się w ocenach tego typu zarówno dla nowych mieszkań deweloperskich jak i nieruchomości z rynku wtórnego. Audyt każdorazowo kończy się sporządzeniem opinii technicznej zawierającej opis wad i wskazań doposażeń nieruchomości.

Kontrola techniczna wykonywana podczas audytu wykorzystuje urządzenia pozwalające a diagnozę tzw. wad ukrytych (elementów niewidocznych na powierzchni ścian). Zlecona inspekcja pozwala zatem na uzyskanie informacji o kompleksowym stanie budynku zarówno w zakresie konstrukcji jak i poszczególnych instalacji.

Po wykonaniu audytu istnieje możliwość opracowania kosztorysu budowlanego obejmującego koszty napraw i planowanych przez Państwa zmian w nieruchomości. Zarówno raport techniczny jak i kosztorys mogą być podstawą do znacznych negocjacji ceny nieruchomosci.

Audyt techniczny budynku/mieszkania

Audyt nieruchomości wymaga zapewnienia nieograniczonego dostępu do lokalu na kilka godzin. Podczas kontroli dokonujemy weryfikacji obejmującej m.in.:

  • sprawdzenie dachu ze specjalistycznego wysięgnika
  • kontrolę zawilgoceń (wilgotność weryfikowana w głąb muru, także pod płytkami)
  • badanie termowizyjne
  • badanie szczelności instalacji gazowej
  • badania przepływów wentylacji
  • ocenę spękań i uszkodzeń murów

Z każdej kontroli sporządzany jest raport pisemny – więcej szczegółów.

Audyt techniczny – cena

Koszt audytu technicznego zależny jest od powierzchni nieruchomości i jej lokalizacji. Usługi tego typu mieszczą się w przedziale cenowym od 600 do 1800 zł brutto.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sprawdzenia nieruchomości z rynku wtórnego oraz kontroli mieszkań od deweloperów.

Oceń artykuł

Ocena 5 / 5. Średnia ocen: 88

Brak ocen.

Zobacz także

Jeśli masz pytanie, napisz do nas. Odpowiemy możliwie szybko!