Menu Zamknij

Zdalne sprawdzenie mieszkania z rynku wtórnego

kupno mieszkania domu koronawirus zdalne sprawdzenie domu

Oferujemy zdalną ocenę nieruchomości z rynku wtórnego. Oferta wynika z potrzeby Klientów – jeśli dany lokal wzbudza Państwa zainteresowanie warto zablokować ofertę przed innymi kupującymi. Niestety nie zawsze możliwe jest wykonanie pełnej inspekcji wraz z weryfikacją techniczną, a jednocześnie chcielibyśmy Państwa możliwie zabezpieczyć przed podjęciem decyzji zakupowej.

Usługa zdalnej inspekcji składa się z:

 • sprawdzenia Księgi Wieczystej wraz z weryfikacją ksiąg zależnych, sprawdzeniem służebności, udziałów i obciążeń lokalu
 • weryfikacji zawiadomienia o zakończeniu budowy
 • sprawdzenia dokumentacji technicznej budynku
 • weryfikacji zabudowy w mapach informacji przestrzennej
 • weryfikacji opisu oferty i zdjęć względem dostępnej dokumentacji
 • sprawdzenie informacji w sieci
zdalne sprawdzenie mieszkania domu poznan
W ramach usługi „przekopiemy” dla Państwa całą dostępną dokumentację budynku.

Zwracam uwagę, że dokumentacji technicznej budynku nie weryfikuje notariusz czy rzeczoznawca majątkowy. Zatem oferowana usługa naprawdę kompleksowo zabezpiecza bezpieczeństwo Państwa transakcji.

Koszt zdalnej weryfikacji dokumentacji mieszkania lub budynku wynosi od:

349 zł 290 zł brutto


Przy czym jeśli podejmą Państwo pozytywną decyzję dotyczącą zakupu, w pewnym momencie nieruchomość stanie się niezamieszkała. Wówczas możliwe będzie dokończenie usługi weryfikacji technicznej obejmującej ocenę pomieszczeń, badania zawilgoceń, badanie termowizyjne etc. Sugeruję wykonanie inspekcji tego typu przed aktem notarialnym przeniesienia własności (tak aby ewentualne wady ukryte mogły wpłynąć na dalszą negocjację ceny, a nie były rozpatrywane z rękojmi).

Poniesiony koszt zdalnej weryfikacji dokumentacji zostanie odjęty w wysokości -200 zł od całkowitej ceny inspekcji technicznej. Usługa ta wiąże się zatem z jedynie niewielką dopłatą.

Dla przykładu jeśli koszt sprawdzenia 75 m2 mieszkania w szeregowcu wynosi 600 zł to przy wpłacie 290 zł za sprawdzenie dokumentacji, usługa weryfikacji technicznej wraz z badaniem termowizyjnym i raportem wyniesie zaledwie 400 zł. Całkowity koszt zatem wyniesie 400 zł + 290 zł = 690 zł.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem z rynku wtórnego

Pozostajemy do Państwa dyspozycji także w przypadku rzeczywistej weryfikacji i badań Państwa nieruchomości.

Usługi sprawdzenia mieszkań i domów z rynku wtórnego świadczymy w zachodniej części Polski. Wybrane lokalizacje:

 • Poznań
 • Kościan
 • Leszno
 • Wrocław
 • Gniezno
 • Zielona Góra
 • Gorzów Wielkopolski

Zachęcam do kontaktu telefonicznego 665-245-041 lub kontaktu e-mail. Jednocześnie zwracam uwagę, że jesteśmy jedyną firmą lokalną posiadającą ponad 300 pozytywnych opinii google ze średnią 5,0.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jakie dokumenty powinien przygotować sprzedający?

Dokumenty jakie powinny zostać przekazane do weryfikacji zależne są od typu nieruchomości i jej usytuowania. Zachęcam do kontaktu telefonicznego – po przeanalizowaniu Państwa przypadku zwrotnie prześlę listę niezbędnej dokumentacji. Dokumentację należy przekazać w formie elektronicznej poprzez udostępnienie zbioru lub przesłanie na nasz adres e-mail.

Czy istnieje możliwość weryfikacji nieruchomości bez numeru księgi wieczystej?

Tak, możliwe jest sprawdzenie nieruchomości bez przekazania jej dokumentacji. Podobnie jak dla samochodów istnieje rejestr VIN, tak samo dla nieruchomości możliwe jest pozyskanie numeru księgi wieczystej jedynie po adresie. Niestety tego typu usługa wiąże się z dopłatą (dostęp do rejestrów jest odpłatny). Ponadto dla lokali, które posiadają spółdzielcze własnościowe prawo często księga wieczysta nie jest utworzona – w takich wypadkach weryfikowana jest inna dokumentacja.

Jaki jest czas oczekiwania na usługę – ile trwa usługa?

Od momentu przekazania dokumentacji analiza wykonywana jest zawsze w ciągu 2 dni. Warunkiem rozpoczęcie prac jest poprawne zaksięgowanie płatności za usługę. Weryfikacje zdalne wykonywane są także w weekendy.

Czy z usługi powstaje raport?

Po zakończeniu weryfikacji otrzymają Państwo plik PDF z podsumowaniem informacji dotyczących nieruchomości. Dokument jest przekazywany elektronicznie na podany adres e-mail, a po otrzymaniu dokumentu istnieje możliwość dalszej (nieodpłatnej) konsultacji telefonicznej celem wyjaśnienia wątpliwości oraz ustalenia dalszych kroków zakupu.

Czy usługę można wykonać dla dowolnego miasta w Polsce?

Tak, usługa nie jest ograniczona do wybranych miast – istnieje możliwość weryfikacji dowolnej nieruchomości na terenie Polski. Informacje dotyczące budynku są sprawdzane w lokalnych mapach informacji przestrzennej.

Formularz – zapytanie o szczegóły sprawdzenia nieruchomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu na wskazany przeze mnie numer telefonu/adres e-mail, zgodnie z Rozporządzeniem RODO z dnia 27.04.2016. Administratorem danych osobowych jest firma InspekcjaDomu Piotr Gramza. Dane wpisane w formularzu są przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zasadach opisanych w Polityce prywatności i Regulaminie, z którymi się zapoznałem/am i akceptuję ich treść.

  Decyzja zakupowa

  Jeśli znaleźli Państwo interesujący lokal należy pamiętać, że cieszyć się on może także zainteresowaniem innych potencjalnych kupujących. Dlatego nie zalecam odkładania decyzji zakupowej. Pamiętajmy, że w przypadku nieruchomości na rynku wtórnym niemożliwe jest znalezienie drugiego identycznego domu, na tej samej ulicy, z tymi sami sąsiadami i identycznym ogrodem. W związku z zaistnieniem pandemii COVID-19 wiele osób poszukujących nieruchomości przeszło w model pracy zdalnej, a tym samym mają więcej czasu na przeglądanie ofert nieruchomości w internecie. Potencjalne zainteresowanie zatem wzrasta i choć ilość transakcji nadal maleje (trudności kredytowe) to niektóre mieszkania i domy znikają z rynku bardzo szybko.

  Zakup mieszkania z rynku wtórnego

  Oględziny mieszkania lub domu zawsze rozwiewają więcej naszych wątpliwości niż oglądanie zdjęć na portalach nieruchomości. Aktualnie coraz więcej ofert zawiera krótkie filmiki lub spacer wirtualny umożliwiający dokładniejsze zapoznanie się z wnętrzami. Niemniej jednak zakup własnego domu (nie pod najem) bez wizyty na miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem. Udając się do cudzego lokalu koniecznie uzyskajmy informację czy jest on obecnie zamieszkały.

  Nierzadko również, pomimo tego że udamy się na miejsce, nie mamy pewności czy sprzedający nie zataja przed nami problemów technicznych nieruchomości. Z zakupem mieszkania jest jak z zakupem samochodu – warto oddać do warsztatu żeby wszystko sprawdzili. Pozostaję do Państwa dyspozycji celem kompleksowego sprawdzenia budynku (w tym dachu z wykorzystaniem specjalistycznego wysięgnika, weryfikacji termowizyjnej, badań wilgotności, badań instalacji oraz oceny dokumentacji technicznej). Usługa inspekcji technicznej może być także rozbita na dwie składowe – najpierw weryfikację dokumentacji, później sprawdzenie techniczne lokalu.

  Oceń artykuł

  Ocena 5 / 5. Średnia ocen: 69

  Brak ocen.

  Zobacz także

  Jeśli masz pytanie, napisz do nas. Odpowiemy możliwie szybko!