Badania termowizyjne - cennik

Badanie termowizyjne pozwala na przedstawienie różnic temperatur obiektu za pomocą barw na obrazie kamery. Jest to najnowocześniejsza i najdokładniejsza metoda pozwalająca na wizualizację miejsc strat ciepła (tzw. mostków cieplnych), czy lokalizację ognisk wilgoci i wycieków z instalacji wodnych. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, a podczas jego trwania wykonywane są zdjęcia tworzące dokumentację temperatur obiektu.
Wykonujemy także badania termowizyjne dla przemysłu (badania szaf sterowniczych, urządzeń mechanicznych i kabli) - ceny takich usług ustalane są indywidualnie.

Badanie termowizyjne Poznań cena - badanie kamerą termowizyjną Poznań

Co zyskujesz wykonując badanie termowizyjne z nami:

Weryfikację termowizyjną Twojego budynku od zewnątrz i od wewnątrz (bez dopłat i dodatkowych kosztów) - a tym samym pewność, że wszystkie mostki termiczne zostały zdiagnozowane podczas badania
Pewność, że wykonana dokumentacja zdjęciowa jest rzetelna. Nasze pomiary i raporty są zgodne z wszystkimi obowiązującymi normami
Wysokiej jakości termogramy wykonywane przetwornikiem marki FLIR
Otrzymasz od nas nie tylko zdjęcia, ale także przedstawiamy wnioski i obliczenia - pamiętaj, że to nie sesja ślubna więc same zdjęcia to za mało. Istnieje także możliwość wykonania pomiarów wilgotności (oceny zawilgoceń) ścian bez dopłat.
Dogodny termin badania, który spełni warunki wynikające z norm (jeśli np. w dniu pomiaru występują silne opady, przesuwamy badanie termowizyjne) - szanujemy pieniądze Klienta, nie naciągamy na pomiary w niesprzyjających warunkach. Pracujemy także w weekendy.
Wiesz za co zapłacisz - masz możliwość zapoznania się z przykładami raportów (do pobrania poniżej)


Zdjęcia z naszych badań termowizyjnych:
Więcej zdjęć w galerii

Badanie termowizyjne zewnętrzne częściowe (do 20 m2 powierzchni)

Cena obejmuje kompleksowoą ocenę problemu fragmentu nieruchomości, bez dokumentacji z badania. Podczas wizyty wykonywane jest badanie termowizyjne oraz badanie wilgotności przegród. Cena badania zależna jest od lokalizacji nieruchomości (mapa lokalizacji), a badania tego typu są wykonywane tylko w najbliższych okolicach miasta Poznań. Koszt usługi wynosi ok. 200-250 zł brutto.

Badanie wybranej części nieruchomości (domu lub mieszkania) obejmujące nie więcej niż 20 m2 powierzchni mierzonej (ściany lub podłogi) lub nie więcej niż 15% powierzchni lokalu. Badanie to może być wykonane np. w celu:

  • skontrolowania szczelności stolarki okiennej
  • skontrolowania poprawności wykonanych prac termoizolacyjnych, wentylacyjnych czy hydraulicznych
  • skontrolowania wybranego fragmentu nieruchomości jeśli kupujący ma obawy tylko do ograniczonego zakresu
  • zdiagnozowania obszaru problemu z zawilgoceniem wybranej ściany czy części stropu - więcej o detekcji wilgoci

Czas trwania inspekcji: od 15 do 30 min.

Ze względu na zagrożenie COVID-19 w sezonie 2021/2022 badania częściowe wykonywane są jedynie od zewnątrz budynku. Badanie termowizyjne wewnętrzne można zamówić z godnie z poniższym cennikiem inspekcji kompleksowych.

Podczas badania analizujemy obraz termiczny w sposób ciągły i informujemy o zdiagnozownych anomaliach. Powyższa cena usługi nie obejmuje przekazania żadnej dokumentacji zdiagnozowanej usterki.

Wszystkie ceny są cenami brutto (korzystamy ze zwolnienia podmiotowego z VAT). Jesteśmy legalnie działającą firmą z pełnym ubezpieczeniem OC.


Badanie termowizyjne kompleksowe budynku mieszkalnego

Cena obejmuje wykonanie badania oraz opracowanie podstawowego raportu. Cena obejmuje wykonanie badania na zewnątrz i wewnątrz budynku (bez limitów ilości przekazywanych termogramów). Cena zależna jest od powierzchni nieruchomości i jej typu:

Typ nieruchomości Cena usługi
Mieszkanie 350-500 zł
Dom / bliźniak /
szeregowiec
450-700 zł

Wszystkie ceny są cenami brutto (korzystamy ze zwolnienia podmiotowego z VAT). Powyższe ceny obejmują koszt dojazdu na terenie miasta Poznań. Koszty dojazdu w powiecie poznańskim i w wielkopolsce ustalane są indywidualnie (zwykle wiążą się z niewielką dopłatą - mapa lokalizacji). Jesteśmy legalnie działającą firmą z pełnym ubezpieczeniem OC.

Badanie termowizyjne kompleksowe (stanu mieszkania lub domu) ukierunkowane jest na diagnozę problemów termicznych, a raport sporządzany po zakończeniu badania znacznie przekracza swym zakresem analizy termiczne z raportów tworzonych podczas inspekcji przed zakupem nieruchomości. Usługa ta szczególnie polecana jest właścicielom budynków poszukującym szczegółowej diagnozy problemów cieplnych/problemów zawilgoceń oraz oceny budynku przed termomodernizacją.
Wykonane podczas badania zdjęcia termowizyjne pozwalają na:

  • skontrolowanie wszystkich ścian wewnętrznych nieruchomości - detekcja wilgoci, wycieków, przedmuchów, problemów z izolacją
  • skontrolowanie wszystkich podłóg i sufitów nieruchomości - detekcja problemów z izolacją
  • skontrolowanie rozdzielnicy elektrycznej - detekcja przeciążeń i przegrzewania styków
  • sprawdzenie stolarki okiennej, drzwi - detekcja przedmuchów
  • badanie termowizyjne termoizolacji (badanie od zewnątrz jest wykonywane tylko w sprzyjającym okresie - jesień, zima, wiosna)

Czas trwania inspekcji: od 30 do 80 min.

Raport podstawowy - w cenie badania

Raport pełny - dopłata +150 zł

Opis warunków w chwili badania
Opis lokalizacji budynku
Opis sprzętu pomiarowego
Zdjęcia z badania
Brak limitów ilości wykonywanych termogramów
(typowo od 30 do 100 zdjęć na lokal)
Opis warunków w chwili badania
Opis lokalizacji budynku
Opis usytuowania budynku
Opis sprzętu pomiarowego
Wyznaczenie współczynnika przenikania ciepła dla 2 wybranych ścian
Wykres temperatur i wilgotności w całym lokalu (na podstawie logera wartości wykonującego pomiary podczas przejścia przez budynek)
Wyznaczenie średniego punktu rosy
Szczegółowy opis wad w lokalu – interpretacja pisemna do wybranych termogramów
Pozostałe zdjęcia z badania
Wnioski dotyczące wad nieruchomości
Brak limitów ilości wykonywanych termogramów
(typowo od 30 do 100 zdjęć na lokal)
Możliwość nagrania krótkiego filmu termowizyjnego z obszaru usterek np. przedmuchu przy oknach

Promocja: Zapłać mniej, wykonaj badanie wraz z sąsiadem! - zobacz więcej szczegółów (-50 zł lub więcej)

Podczas badania analizujemy obraz termiczny w sposób ciągły, na potrzeby dokumentacji wykonujemy typowo od 30 do 100 zdjęć. Nie mamy żadnych limitów ilości zdjęć. Zdjęcia otrzymasz w formie elektronicznej (w formacie PDF). Zapoznaj się z przykładem dokumentu:

Pobierz nasz przykładowy raport termowizyjny - poznaj różnice pomiędzy obiema formami raportów

Raport stanu nieruchomości - termowizja poznań Raport badanie termowizyjne Poznań - termowizja Poznań
Pobierz przykładowy raport

Wszystkie ceny są cenami brutto. Na miejscu rozliczamy się w gotówce lub za pomocą płatności kartą (o płatość kartą zapytaj przed przyjazdem). Akceptujemy płatności:

Akceptacja platnoscki kartą - inspekcja domu Poznań

Umów badanie termowizyjne:

tel. kom. +48 799 167 383 Inspekcja nieruchomości

Opinie Klientów - średnia 5.0 z ponad 200 opinii w Google

Wiesław K

Bardzo kompetentna usługa. Badanie termowizyjne przeprowadzone profesjonalnie - szereg fachowych porad, które zaowocowały poprawkami usterek. Raport z termowizji na tyle przekonujący, ze wykonawca nie polemizował z wynikami tylko zgodził się usunąć wszystkie stwierdzone mostki termiczne i inne niedociągnięcia.

Piotr S

Poprosiłem o badanie termowizyjne, a nauczyłem się mnóstwo potrzebnych informacji o ogrzewaniu, skraplaniu wody, grzybach i jak poprawić jakość życia na moim poddaszu. Zobaczyłem zimne punkty i co trzeba by zmienić. Dowiedziałem się jakimi materiałami ocieplić ścianę od wewnątrz i jaki kaloryfer jest mi potrzebny. Wszystko na spokojnie i profesjonalnie przeprowadzone. Bardzo dziękuję

Agnieszka W

Czytelne wyjaśnienia, kompetencje budzące zaufanie, uczciwe doradzenie właściwych badań, bez narażania na niepotrzebne koszty - firma godna zaufania, bardzo polecam!

Więcej opinii w serwisie google.

Kiedy można wykonać badanie termowizyjne

Ponad 80% pomiarów termowizyjnych wykonywane jest we wnętrzach budynków. Takie pomiary wykonujemy przez cały rok – pozwalają one na określenie problemów z wilgocią, uszkodzeń instalacji wodnych, izolacji poddaszy czy problemów z instalacją elektryczną (przeczytaj więcej o badaniach termowizyjnych w okresie letnim).
Wykonanie kompleksowego badania termowizyjnego uwzględnia sprawdzenie występowania mostków cieplnych, problemów stolarki okiennej czy przemarzania. Pomiary termowizyjne z przeznaczeniem detekcji problemów cieplnych wykonujemy od wewnątrz i od zewnątrz, jednak są to pomiary sezonowe (jesień, zima, wiosna). Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce Termowizja, a dodatkowe informacje prześlemy Ci wraz z przykładem raportu.
Ze względu na fakt sezonowości badań termowizyjnych cały czas prowadzimy zapisy na te badania - napisz lub zadzwoń do nas aby zapisać się na listę. W ciągu jednego dnia w zgodnych z normami warunkach jesteśmy wstanie wykonać tylko 2-3 badania. Dlatego też wprowadziliśmy promocję pozwalającą zaoszczędzić Tobie na koszcie usługi, a nam na przeprowadzaniu badań w jednej okolicy. Skorzystaj z promocji zapłać mniej, wykonaj badanie wraz z sąsiadem! - zobacz więcej szczegółów.

Rozdzielczość kamer termowizyjnych

Warto wiedzieć, że o jakości pomiaru decyduje rozdzielczość kamery. Najtańsze kamery termowizyjne posiadają rozdzielczość 15x15 pixeli. Sprzęt termowizyjny jest bardzo drogi, zatem należy zwracać uwagę na rozdzielczość obrazu jaka jest nam oferowana. Przyzwoity pomiar można wykonać przy zastosowaniu kamery o rozdzielczości ok. 190x120 pixeli. Powyższe zdjęcie termowizyjne przedstawia ten sam budynek i zostało wykonane dwoma kamerami tego samego producenta, o różnej rozdzielczości.

Raport badanie termowizyjne Poznań - termowizja Poznań Zdjęcia pochodzą z materiałów Infrared Training Center.
Badania termowizyjne wykonujemy kamerami o rozdzielczości termicznej minimum 43200 (240x180) punktów pomiarowych i czułości termicznej 0,06 st. C

Zgodność raportu z normami i walidacja sprzętu pomiarowego

Warto wiedzieć, że nie każdy pomiar może być wykorzystywany jako dowód występowania wady w naszym budynku. Jeśli pomiar nie był wykonany w warunkach w pełni zgodnych z normą PN-EN 13187 lub raport z badania nie zawiera podstawowych informacji wymaganych w normie, deweloper lub wykonawca odrzuci nasze roszczenia. Jeśli zlecamy pomiar tylko dla własnej wiedzy również warto zadbać, aby wyniki były rzetelne i pewne. Ponadto pomiary termowizyjne ze względu na ich sezonowość nie mogą być powtarzane o dowolnej porze roku, a co za tym idzie wykonanie pomiarów na zlecenie prawnika lub sądu będzie wymagać od Ciebie nie tylko dodatkowych pieniędzy, ale także oczekiwania do kolejnej zimy.
Nasze raporty są rzetelnym audytem energetycznym Twojego budynku – wiemy jak ważny jest Twój dom.

Przeczytaj więcej o zastosowaniu badań termowizyjnych

Open Chat
1
Hello! Thanks for visiting my site. Please press Start button to Contact with Admin :)

Start