Badania termowizyjne - cennik

Badanie termowizyjne pozwala na przedstawienie różnic temperatur obiektu za pomocą różnych barw na obrazie kamery. Jest to najnowocześniejsza i najdokładniejsza metoda pozwalająca na wizualizację miejsc strat ciepła (tzw. mostków cieplnych), czy lokalizację ognisk wilgoci i wycieków z instalacji wodnych. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, a podczas jego trwania wykonywane są zdjęcia tworzące dokumentację temperatur obiektu.
Wykonujemy także badania termowizyjne dla przemysłu (badania szaf sterowniczych, urządzeń mechanicznych i kabli) - ceny takich usług ustalane są indywidualnie.

Badanie termowizyjne Poznań cena - badanie kamerą termowizyjną Poznań

Dlaczego warto wykonać badanie termowizyjne u nas:

posiadamy kamery termowizyjne o bardzo wysokiej rozdzielczości termicznej
dobieramy dogodny dla Klienta termin badania, który spełni warunki wynikające z norm (jeśli np. w dniu pomiaru występują silne opady, przesuwamy badanie termowizyjne) - szanujemy pieniądze Klienta, nie naciągamy na pomiary w niesprzyjających warunkach
nie tylko wykonujemy zdjęcia, ale także przedstawiamy wnioski i obliczenia - pamiętaj, że to nie sesja ślubna więc same zdjęcia to za mało
wyznaczamy współczynniki przenikania ciepła dla wybranych ścian (standardowo 2 miejsca) oraz wyznaczamy wartość punktu rosy - są to podstawowe parametry świadczące o problemach izolacji i umożliwiające dobór właściwej grubości dodatkowego ocieplenia ścian
masz możliwość zapoznania się z przykładem raportu (do pobrania poniżej) - wiesz za co zapłacisz
podane ceny dotyczą badania zewnętrznego i wewnętrznego wszystkich pomieszczeń, a w przypadku braku potrzeby przedstawienia pełnego raportu (chęć otrzymania samych zdjęć) Klient ma możliwość negocjacji ceny badania


Zdjęcia z naszych badań termowizyjnych:
Więcej zdjęć w galerii

Badanie termowizyjne częściowe (do 20 m2 powierzchni)

Cena badania zależna jest od lokalizacji nieruchomości (mapa lokalizacji):

Poznań [?] Powiat poznański [?] Wielkopolska [?]
Badanie częściowe 110 PLN 180 PLN 300 PLN

Badanie wybranej części nieruchomości (domu lub mieszkania) obejmujące nie więcej niż 20 m2 powierzchni mierzonej (ściany lub podłogi) lub nie więcej niż 15% powierzchni lokalu. Badanie to może być wykonane np. w celu:

  • skontrolowania szczelności stolarki okiennej
  • skontrolowania poprawności wykonanych prac termoizolacyjnych, wentylacyjnych czy hydraulicznych
  • skontrolowania wybranego fragmentu nieruchomości jeśli kupujący ma obawy tylko do ograniczonego zakresu
  • zdiagnozowania obszaru problemu z zawilgoceniem wybranej ściany czy części stropu - więcej o detekcji wilgoci

Czas trwania inspekcji: od 15 do 30 min.

Podczas badania analizujemy obraz termiczny w sposób ciągły i informujemy o zdiagnozownych anomaliach. Powyższa cena usługi nie obejmuje przekazania żadnej dokumentacji zdiagnozowanej usterki.

Za dodatkową opłatą + 100/150 PLN brutto istnieje możliwość opracowania dokumentacji badania. Na potrzeby dokumentacji usterek wykonujemy typowo od 5 do 20 zdjęć. Zdjęcia otrzymasz w formie elektronicznej (w formacie PDF). Raport wraz z rachunkiem usługi pozwala na uzyskanie zwrotu kosztu w przypadku gdy nie kupujesz nieruchomości tylko jesteś jej właścicielem i w Twoim lokalu pojawiła się szkoda objeta zakresem ubezpieczenia. Nasze usługi akceptują wszyscy ubezpieczyciele. Jeśli masz wątpliowości skontaktuj się z nami.

Badanie termowizyjne Poznań cena - wilgoć na ścianie Badanie termowizyjne Poznań cena - wilgoć na ścianie w mieszkaniu Badanie termowizyjne Poznań cena - wilgoć na ścianie w domu Badanie termowizyjne Poznań cena - wilgoć na ścianie w kamienicy Badanie termowizyjne Poznań cena - lokalizacja wycieku Badanie termowizyjne Poznań cena - lokalizacja wycieku CO Badanie termowizyjne Poznań cena - lokalizacja wycieku wody Badanie termowizyjne Poznań cena - lokalizacja wycieku z rur


Zapoznaj się z przykładem dokumentu:

Raport stanu nieruchomości
Pobierz

Wszystkie ceny są cenami brutto (zawierają VAT). Na miejscu rozliczamy się tylko w gotówce. Jesteśmy legalnie działającą firmą z pełnym ubezpieczeniem OC.


Badanie termowizyjne kompleksowe budynku mieszkalnego

Cena obejmuje wykonanie badania oraz opracowanie raportu. Cena obejmuje wykonanie badania na zewnątrz i wewnątrz budynku (bez limitów ilości przekazywanych termogramów). Cena zależna jest od powierzchni nieruchomości i jej lokalizacji (mapa lokalizacji):

Typ nieruchomości Powierzchnia Poznań [?] Powiat poznański [?] Wielkopolska [?]
Mieszkanie do 75 m2 350 PLN 380 PLN 450 PLN
powyżej 76 m2 400 PLN 410 PLN 500 PLN
Dom / bliźniak /
szeregowiec
do 90 m2 410 PLN 430 PLN 500 PLN
do 160 m2 470 PLN 500 PLN 600 PLN
do 200 m2 530 PLN 570 PLN 650 PLN

Badanie termowizyjne kompleksowe (stanu mieszkania lub domu) ukierunkowane jest na diagnozę problemów termicznych, a raport sporządzany po zakończeniu badania znacznie przekracza swym zakresem analizy termiczne z raportów tworzonych podczas inspekcji przed zakupem nieruchomości. Usługa ta szczególnie polecana jest właścicielom budynków poszukującym szczegółowej diagnozy problemów cieplnych/problemów zawilgoceń oraz oceny budynku przed termomodernizacją.
Wykonane podczas badania zdjęcia termowizyjne pozwalają na:

  • skontrolowanie wszystkich ścian wewnętrznych nieruchomości - detekcja wilgoci, wycieków, przedmuchów, problemów z izolacją
  • skontrolowanie wszystkich podłóg i sufitów nieruchomości - detekcja problemów z izolacją
  • skontrolowanie rozdzielnicy elektrycznej - detekcja przeciążeń i przegrzewania styków
  • sprawdzenie stolarki okiennej, drzwi - detekcja przedmuchów
  • badanie termowizyjne termoizolacji (badanie od zewnątrz jest wykonywane tylko w sprzyjającym okresie - jesień, zima, wiosna)

Czas trwania inspekcji: od 30 do 80 min.

Wszystkie ceny są cenami brutto (zawierają VAT). Na miejscu rozliczamy się tylko w gotówce. Jesteśmy legalnie działającą firmą z pełnym ubezpieczeniem OC.

Promocja: Zapłać mniej, wykonaj badanie wraz z sąsiadem! - zobacz więcej szczegółów

Podczas badania analizujemy obraz termiczny w sposób ciągły, na potrzeby dokumentacji wykonujemy typowo od 30 do 100 zdjęć. Nie mamy żadnych limitów ilości zdjęć. Zdjęcia otrzymasz w formie elektronicznej (w formacie PDF). Raport zawiera interpretację wybranych zdjęć, naniesione dodatkowe znaczniki pomiarowe oraz wartości obliczeniowe współczyników przenikania ciepła.
Zapoznaj się z przykładem dokumentu:

Pobierz nasz przykładowy raport termowizyjny

Raport badanie termowizyjne Poznań - termowizja Poznań
Pobierz przykładowy raport

Umów badanie termowizyjne:

tel. kom. +48 799 167 383 Inspekcja nieruchomości

Kiedy można wykonać badanie termowizyjne:

Ponad 80% pomiarów termowizyjnych wykonywane jest we wnętrzach budynków. Takie pomiary wykonujemy przez cały rok – pozwalają one na określenie problemów z wilgocią, uszkodzeń instalacji wodnych czy problemów z instalacją elektryczną.
Wykonanie kompleksowego badania termowizyjnego uwzględnia sprawdzenie występowania mostków cieplnych, problemów stolarki okiennej czy przemarzania. Pomiary termowizyjne z przeznaczeniem detekcji problemów cieplnych wykonujemy od wewnątrz i od zewnątrz, jednak są to pomiary sezonowe (jesień, zima, wiosna). Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce Termowizja, a dodatkowe informacje prześlemy Ci wraz z przykładem raportu.
Ze względu na fakt sezonowości badań termowizyjnych cały czas prowadzimy zapisy na te badania - napisz lub zadzwoń do nas aby zapisać się na listę. W ciągu jednego dnia w zgodnych z normami warunkach jesteśmy wstanie wykonać tylko 2-3 badania. Dlatego też wprowadziliśmy promocję pozwalającą zaoszczędzić Tobie na koszcie usługi, a nam na przeprowadzaniu badań w jednej okolicy. Skorzystaj z promocji zapłać mniej, wykonaj badanie wraz z sąsiadem! - zobacz więcej szczegółów.

Rozdzielczość kamer termowizyjnych:

Warto wiedzieć, że o jakości pomiaru decyduje rozdzielczość kamery. Najtańsze kamery termowizyjne posiadają rozdzielczość 15x15 pixeli. Sprzęt termowizyjny jest bardzo drogi, zatem należy zwracać uwagę na rozdzielczość obrazu jaka jest nam oferowana. Przyzwoity pomiar można wykonać przy zastosowaniu kamery o rozdzielczości ok. 190x120 pixeli. My używamy kamer o rozdzielczości 320 x 240 pixeli. Powyższe zdjęcie termowizyjne przedstawia ten sam budynek i zostało wykonane dwoma kamerami tego samego producenta, o różnej rozdzielczości.

Raport badanie termowizyjne Poznań - termowizja Poznań Zdjęcia pochodzą z materiałów Infrared Training Center.
Badania termowizyjne wykonujemy kamerami o rozdzielczości termicznej 76800 (320x240) punktów pomiarowych i czułości termicznej 0,06 st. C

Przeczytaj więcej o zastosowaniu badań termowizyjnych

Open Chat
1
Hello! Thanks for visiting my site. Please press Start button to Contact with Admin :)

Start