Dlaczego warto sprawdzić mieszkanie przed zakupem

Rynek wtórny / Rynek pierwotny - sprawdź

Zalety skorzystania z naszych usług:

  • zyskasz ogólną wiedzę na temat nieruchomości jaką zamierzasz nabyć
  • po inspekcji prześlemy Ci raport (pobierz przykład raportu) wyjaśniający w prosty i przejrzysty sposób nasze spostrzeżenia
  • zdobyta przez Ciebie wiedza i otrzymany dokument mogą być przedmiotem ostatecznych negocjacji cenowych - jeśli nieruchomość posiada wady możesz uzyskać ostateczną cenę transakcyjną niższą o kilka procent (pamiętaj, że obniżenie ceny o 2% to zwykle 4-10 tys. zł, a więc jest to kwota pozwalająca na pokrycie większości kosztów remontu)
  • od nas dowiesz się w jakim stanie są ściany w Twoim przyszłym domu, czy możesz spodziewać się problemów z przemarzaniem, pleśnią/grzybem oraz czy zastosowane ogrzewanie jest wystarczające. Zawsze na miejsce pracy przywozimy drabinę, przymiar kątowy, poziomicę, kamerę termowizyjną, kamery endoskopowe, mierniki i wiele innych. Z nami masz gwarancję że Twoje przyszłe mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone.
  • przekażemy Ci wiedzę na temat stanu instalacji (poprawności wykonania, działania i zgodności z obowiązującymi normami): elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, deszczowej, gazowej, wentylacyjnej, centralnego ogrzewania, ethernetowej i innych jeśli będą występować
  • przekażemy Ci wiedzę na temat stanu wszystkich przedmiotów podlegających transakcji (czy nadają się do dalszego użytkowania, czy są sprawne a co za tym idzie w razie potrzeb czy będzie można je sprzedać)
  • na podstawie raportu masz możliwość zaplanowania remontu, zmian w aranżacji, czy sprzedaży elementów obecnego wyposażenia - pamiętaj, że remont przed zamieszkaniem budynku jest znacznie mnie uciążliwy i tańszy!
  • wszystkie informacje znajdziesz w naszym raporcie zatem nie musisz być obecny przez cały czas naszej inspekcji
Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny Poznań

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem - czy wiesz, że:

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Stan techniczny mieszkania

Sprzedającemu zawsze zależy na uzyskaniu jak najwyższej ceny, zatem jeśli mieszkanie było niedawno malowane to znaczy, że być może występują w nim problemy z wentylacją lub ociepleniem. Bardzo łatwo jest zagipsować i zamalować wszelkie pęknięcia czy grzyby, znacznie trudniej zaś usunąć ich przyczyny. Czy możesz być pewny, że nie pojawią się ponownie?

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie endoskopowe

Grzyby i pleśnie rozwijają się zwykle w ciemnych, trudnodostępnych i wilgotnych częściach domu. Jeśli kupując mieszkanie nie zamierzasz od razu wymieniać całej kuchni czy łazienki to dbając o zdrowie swoje i najbliższych powinieneś dokładnie sprawdzić te pomieszczenia (najlepiej z wykorzystaniem specjalistycznych kamer).

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie termowizyjne

Dzięki badaniu kamerą termowizyjną możesz określić miejsca największych strat ciepła w mieszkaniu. Uszczelniając wybrane miejsca nie tylko zabezpieczasz budynek, ale także znacznie ograniczasz koszty eksploatacyjne. Roczny koszt ogrzewania może zmniejszyć się nawet o 70%.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Badanie izolacji budynku

Kupując dom z poddaszem użytkowym powinieneś zapytać o sposób wykonania izolacji. W niewłaściwie lub niestarannie wykonanej izolacji mogą się rozwijać groźne dla zdrowia grzyby. Izolacja wykonana z wełny pod własnym ciężarem zmniejsza swą objętość. Czy jesteś pewien, że w mieszkaniu nie ma tzw. mostków termicznych?

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Stan techniczny

Jeśli sprzedający niedawno pomalował ściany, a na podłogach znajduje się parkiet wymagający cyklinowania to po renowacji parkietu czeka Cię ponowne gipsowanie ścian i malowanie. Bardzo ciężko jest poprawnie wycyklinować parkiet na całej powierzchni w taki sposób aby maszyna nie dotknęła i nie uszkodziła w żadnym miejscu ścian.

Sprawdzenie mieszkania przed kupnem rynek wtórny - Instalacja elektryczma

Jeśli w pomieszczeniach brakuje lamp bo „się przepaliły” to znaczy, że musisz dokładnie sprawdzić lokal przy świetle dziennym i sprawdzić stan instalacji elektrycznej. Koszt żarówki to 4-7 zł, naprawa instalacji elektrycznej wymaga zaś często bruzdowania, gipsowania i malowania pomieszczeń.

Zapoznaj się z cennikiem inspekcji z rynku wtórnego - sprawdź


Oferujemy kompleksowe usługi zgodne ze standardami International Association of Certified Home Inspectors (“InterNACHI”). Za granicą usługi "home buyer inspection" są wykorzystywane przy 90% transakcji na rynku nieruchomości. Zaufaj nam - jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się ogólną oceną stanu mieszkań i domów.

Przeczytaj na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym - sprawdź

Dowiedz się o co pytać przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

Sprawdź zalety skorzystania z usług jeśli odbierasz nieruchomość od dewelopera (z rynku pierwotnego) - sprawdź